DNA testy

Jsem praktikem Nordic Laboratories, kde jsem absolvovala certifikovaný vzdělávací program pro DNA testy a jejich interpretaci. Znalost jedinečné genetické predispozice umožní s předstihem reagovat na rizika spojená s náchylností ke konkrétním zdravotním potížím. Jsem velkým propagátorem DNA testů, které umožňují poprvé v historii skutečně personalizovanou zdravotní prevenci. Nejraději ve své praxi využívám testy DNA Health a DNA Diet.

 

DNA Health

Výsledky tohoto testu ukazují konkrétní sekvence DNA, které s sebou mohou nést zvýšené riziko určité nemoci nebo funkční nedostatečnosti. Na základě tohoto testu lze udělat maximum pro personalizovanou zdravotní prevenci a zachování či zlepšení zdraví a energie.

 DNA Health testuje variace genů v oblastech: metabolismus lipidů a cholesterolu, metylace, detoxikace, zánětlivost, oxidativní stres/antioxidační status, zdraví kostí, citlivost na inzulin, reakce na potraviny (kofein, železo, polynenasycené mastné kyseliny, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a metabolismus vitamínů (vitamín A, D, B12, C).

DNA Diet

Tento test se zaměřuje na geny, které vysvětlují, proč jednotlivci reagují odlišně na stejnou stravu a životní styl. Na základě testu DNA Diet lze udělat maximum pro dosažení a udržení optimální váhy. Test určí (mimo jiné) přesný typ diety a intenzitu a délku pohybových aktivit vhodných pro konkrétního jedince k udržení optimální váhy.

DNA Diet testuje variace genů v oblastech: metabolismus tuků, metabolismus sacharidů, energetická homeostáza, obezita, sytost, regulace metabolismu, energetický příjem, pohyb a cvičení, cirkadiánní rytmus, ukládání tuku a zánět.