Něco o mně

Vzdělání a praxe

Jsem praktikem funkční výživy a zdravého životního stylu (certifikace FNLP) a certifikovaným poradcem pro výživu (certifikace kurzy ATAC) . Od roku 2015 se profesionálně věnuji nutričnímu poradenství a zdravotně preventivnímu koučinku ve své soukromé praxi a od roku 2020 působím jako terapeut v Institutu funkční medicíny a výživy (ifmv.cz/tym/ing-renata-davidova/) založeném Evou Hájkovou, Žanetou Kremsa a MUDr. Janem Vojáčkem. 

Od září 2023 učím ve Škole klinické naturopatie Kateřiny Boesenberg předměty Nutriční terapie I a Léčivý potenciál potravy (www.skolanaturopatie.cz/lektori/).

 

Absolvované studium

 • Nutrigenomický seminář zakončený certifikací - absolvent dnalife - DNA Health, DNA Diet, DNA Mind, DNA Resilience (Škola klinické naturopatie a Nordic Laboratories, 22 hodin prezenčního studia, červen 2023) - zařazení do seznamu praktiků Nordic Laboratories
 • Šesti měsíční vzdělávací program pro Poradce ve funkční výživě navazující na roční studium Full Body System vedený Andreou Nakayama - zakladatelkou The Functional Nutrition Alliance v USA - zakončeno certifikací - The Functional Nutrition and Lifestyle Practitioner - FNLP (Praktik funkční výživy a životního stylu) v červnu 2022
 • Seminář Adrenální vyčerpání (Institut funkční medicíny a výživy, květen 2022)
 • Seminář Prevence onkologických onemocnění (Institut funkční medicíny a výživy, duben 2022)
 • Roční studium funkční výživy Full Body System vedený Andreou Nakayama - zakladatelkou The Functional Nutrition Alliance v USA - zakončeno certifikací The Functional Nutrition Counselor (Poradce pro funkční výživu) v lednu 2022
 • Odborný seminář 5 R protokol (Institut funkční medicíny a výživy, prosinec 2021)
 • Seminář Nástroje funkční medicíny (Institut funkční medicíny a výživy, leden 2021)
 • Seminář funkční výživy - testy funkční medicíny, nutriční protokoly (Institut funkční medicíny a výživy, listopad 2020)
 • Seminář Doplňky stravy v klinické praxi (Institut funkční medicíny a výživy, listopad 2020)
 • Low Carb diety (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 35 studijních dní, certifikát, ukončeno 10.2. 2019)
 • Kouč zdravého životního stylu (NutriAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2. 12. 2018)
 • Lektor dalšího vzdělávání (NutiAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2.12. 2018)
 • Tajemství biologického věku (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka,  28 studijních dní, certifikát, ukončeno 5.9. 2016)
 • Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 6 měsíců denního studia, distanční forma, odborný certifikát, ukončeno 29.5. 2015)
 • Vysoká škola ekonomická v Praze, Ekonomika nevýrobní sféry, Diplomová práce - Zdravotní prevence jako ekonomický faktor, pětileté studium, ukončeno 1991

Zaměření

Zajímá mě aktivní zdravotní prevence. Jsem propagátorkou DNA testů s jejichž pomocí lze poprvé v historii zdravotní prevenci opravdu personalizovat. Specializuji se na prevenci inzulinové rezistence a metabolického syndromu – problému, který hraje významnou roli ve vzniku chronických civilizačních nemocí. Dále mě zajímá problematika trávícího traktu včetně zdraví střev, které je základním předpokladem správně fungujícího imunitního systému.

Cesta k funkční výživě

Původně jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Moje cesta k funkční výživě vedla přes řešení vážných zdravotních problémů mých dětí, které trpěly atopickým ekzémem a chronickými záněty středního ucha. Hlubší zkoumání zdravotních problémů dcer mě přivedlo k celostnímu pohledu na zdraví člověka a k zájmu o funkční medicínu, kdy je ve hře vždy více faktorů, od zdravé výživy přes práci se stresem, dostatečný spánek, nalezení správných způsobů relaxace, pohybových aktivit, až po naplňující vztahy.

Volný čas

Miluji cestování a přírodu, hlavně hory. Věnuji se vysokohorské turistice, skialpinismu, běžkování a jízdě na horském kole. Baví mě vaření, vymýšlení nových receptů z kvalitních surovin (vždy bez cukru) a fermentace potravin včetně kváskového pečení.